En Baba Blog

Babaların buluşma noktası

ADANADA

with 24 comments

Uzun zamandır yazamıyorum,başlıklar halinde kısa bir özet geçeyim de neden bunca zamandır yazamadığımı anlayın:
-Umay’ın doğum izni bitince ne yapsak diye kara kara düşünmeye başlamıştık,güvenilir bir bakıcı nerden bulcaz,bir yabancıya nasıl güvenip çocuğumuzu emanet edicez diye endişelenirken eşim çok cesur bir manevrayla 1 yıl ücretsiz izin almaya karar verdi
-“Madem 1 yıl evde oturcam,neden annemin yanına gitmiyorum” diyen eşime ben de destek vererek cesur bir manevrayla istifa ettim ve tası tarağı toplayıp Adana’ya geldik.Bizimki biraz cahil cesareti oldu sanırım ama du bakalım hayat neler gösterecek
-“Şehir değiştirmek bebeği olumsuz etkiler mi acaba?” endişesi duyuyordum ve haklı çıktım. Adana’ya geldiğimizden beri uyku düzeni şaştı, huzursuz ve huysuz bir çocuk oldu. Ama yavaş yavaş azalıyor huysuzluğu. Etkileneceğini tahmin ediyordum ama açıkcası bu kadarını beklemiyordum.
-Adana’ya gelir gelmez bebek doktoru araştırmasına girdik ve tavsiye üzerine Acıbadem’de bir prof.a gittik. Hayatımda ilk defa bir insana kafa göz dalacaktım,adam Cerrahpaşa’yı bitirmiş doktor olmuş ama adam olamamış. Odasına girdik, bize ters ters bakıp bebeği işaret ederek “Nesi var BUnun?” dedi…BU mu?..sensin BU…Bu denmez “Nesi var bebeğimizin?”filan denir… Muayene etti,kafatası sertleşmesi iyi değilmiş, Umay’a “Sen BUnu hiç güneşe çıkarmıyo musun?Kafatası hiç sertleşmemiş BUnun” dedi (bu arada konuşma tarzı sürekli kızgın,sinirli ve dövecekmiş gibi)…Bi kere karşındaki bir anne ve bir müşteri,sen’li ben’li olmak prof.luğa yakışıyo mu? Bardağı taşıran son damla ise şu oldu: Bizim canayakın bebeğimiz doktorun yakasını tutmak,elini yalamak, adama gülücükler saçmak gibi eylemlerle kendisiyle iletişim kurmak istedi ve karşısındakinden “Aman da agucuk” filan gibi bi tepki bekledi, doktorsa hiçbir tepki vermediği gibi bebeği (kendi özel muayenehanesine yetişmek için acelesi olduğundan) haldır huldur ve hatta ite kaka muayene etmeye başladı ve bizimki ömrü hayatında hiç ağlamadığı kadar, çığlıklar atarak ağlamaya başladı. Oysa yavrucağızımın karşısındakinden tek istediği bir gülücüktü.
-Adana’nın havasından mıdır suyundan mıdır,buraya geldikten sonra bebeğimiz,sinirlenmiş Yeşil Dev Hulk gibi aniden ve hızla büyüdü sanki (ya da bize öyle geliyor)
-Buradaki evin salonunda pencere tipi bir klima var,kendisi yaklaşık 350 yıllık filan,dünyanın ilk klimalarından olduğunu tahmin ediyorum. Eski filan ama manyak ısıtıyor,ev hamam gibi oluyor,yannız biraz gürültülü çalışıyor (birazdan kastım traktör…hatta traktör fabrikası kadar gürültülü).Ancak bu gürültü sanırım white noise etkisi yapıyor olsa gerek ki bebeğimiz çok rahat uyuyor bu seste.
Muji sözonu tuttu ve bebeğimize yılbaşı hediyesi gönderdi:mantar,lahana,pırasa ve havuç şeklinde çıngıraklar.Eline geçirdiği herşeyi ağzına sokan bebeğimiz için muhteşem bir hediye oldu,çok teşekkürler muji muji mogu mogu.MUJI SEBZE KONSEPTİ

OĞLUMUZUN HALA EN FAVORİ OYUNCAĞI ÇİÇEK ABBAS

ÇİÇEK ABBAS VS. MUJI

Written by gurkanyucel

24 Ocak 2010 10:42

Uncategorized kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , ,

24 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

 1. benim kızımın (Hilal Begüm&ümün) doğum anından beri doktoru Cemal Bey (Dr.Cemal İNCEDERE)…
  malesef mersin’e taşındığımızdan dolayı ve buradaki tüm doktorları da onunla kıyasladığımızdan kendimize hala (1 yıldır) çocuk doktoru bulamadık…
  bence kendisiyle hemen tanışın, farkını ve ne demek istediğimi anlayacaksınız… bu arada kendisine çok selamlar… onu ailecek özledik.

  perihan tek

  17 Mayıs 2011 at 08:04

  • keşke telefonunu da verseydiniz.neyse biz internetten buluruz artık:)

   gurkanyucel

   17 Mayıs 2011 at 08:19

   • kendisi ilkadım çocuk hastanesinde görev yapıyor… oradan ulaşabilirsiniz…

    Anonim

    20 Temmuz 2011 at 12:11

   • Perihan TEK hanımefendiye kesinlikle katılıyorum. Aramamasını tavsiye ederim bulamaz

    Anonim

    17 Nisan 2012 at 13:34

 2. Çok güldüm klimaya. Profesöre bir şeyler söylediniz mi, söyleseydiniz keşke.

  Biz de oğlumu kulak enfeksiyonu için acile götürdük. Okula gitsin mi? dedik. Yok gitmesin ilaçları bitene kadar, başka enfeksiyon almasın dedi. 1 hafta gitmesin o zaman dedik. Tabi, bahara kadar gitmesin o zaman, şurada ne kaldı, 1-2 ay, çocuklarımızın hepsi zatüre, pnemoni,… oldu dedi!!! Biz bu okull.. falan diye devam ediyordu ama benim bakışım üzerine toparlandı. Çocuğun önünde. Pskikopata bağlayacak, okula götüremeyeceğiz. Üstelik çocuk bütün kış hepi topu iki kere nezle oldu, ikisinde de bizim burnunu iyi açamamamızdan kulağına vurdu, okuldan bağımsız. Çocuk gelmiş okul çağına, apartman dairesinde, okul da ruh sağlığı için lazım. O zaman okul yöneticisi de pedagog, o da doktora götürmeyin, abuk sabuk konuşuyorlar çocuğun yanında, sonra okuldan korkuyorlar mı desin? Oh, içimi döktüm.

  Muji Ilgaz’a da kuzudan S.O.S göndermiş, fotoğrafını çekip yazamadım.

  Bu arada taşınma sonrası huysuzluk, taşınmanın kendisinden çok sizin yorgunluk ve tavır değişikliklerinizden oluyor. Bir an önce dinlenip kafanızı dağıtmaya çalışırsanız, o da hızla düzelir. Bizim başımıza da geldi oradan biliyorum.

  Güle güle oturun 🙂

  Damla

  03 Şubat 2010 at 20:20

  • Teşekkür ederiz:)
   Bence bütün çocuk doktorları anatomi bilmemne derslerinin yanı sıra bir de bebek ve çocuk psikolojisi dersi görmesi lazım. Çocuk psikolojisinden anlamayan çocuk doktoru mu olur?
   Bu arada Muji’yi bir kez daha taktir ettim

   gurkanyucel

   04 Şubat 2010 at 07:15

   • Yani Muji’nin hediye göndermediği bir oğlum kalmış, aşkolsun :))

    Başak

    04 Şubat 2010 at 07:35

   • Bir de, bence bu tür doktorların çocuk psikolojisiyle birlikte insanlık dersi de alması lazım… gerçekten çok sinirlendim o götürdüğünüze! Buldunuz mu sonra iyi bir doktor Gürkan?

    Başak

    04 Şubat 2010 at 07:36

   • Henüz doktor bulamadık,daha doğrusu bulmadık çünkü bir sonraki kontrolüne daha 1 ay var. Nurturia’dan ve buradan bazı öneriler aldık,deniycez bakalım

    gurkanyucel

    05 Şubat 2010 at 10:25

  • Damla, sizin yorumlarınızı hem nurturia’dan hem de burdan takip ediyorum ve gerçekten pek çok konuda benim de çok işime yarayan şeyler yazıyorsunuz!
   Bu taşınmayla ilgili olarak yazdığın aklıma gelmemişti, ama gerçetn çok iyi bir noktaya değinmişsin! Biz de Haziran’da ev değiştireceğiz. Aslında çok endişelenmiyordum; çünkü yakın zamanda (1.5 ay önce) anneanneleri taşındı ve onların yeni evinin eskisinden daha güzel olduğunu görünce hem çok şaşırmış hem de çok sevinmişti. Hiç de yadırgamadan alışmıştı o evde de yaşamaya (biz her hafta sonu anneannede kalıyoruz da). O zaman 14.5 aylıktı.
   Bizim taşınmamızda da, evi, yeni odasını falan muhtemelen beğeneceği için çok sorun olmaz diye düşünüyordum ama anne-babanın ruh hali kısmını atlamışım! Güzel bir ön uyarı oldu benim için, teşekkür ederim!
   Sevgiler, Başak

   Başak

   04 Şubat 2010 at 07:40

 3. Adana’ya hoşgeldiniz(: Umarım her şey gönlünüze olur.Tayga’ya çok geçmiş olsun,çok tatlı bir bebek Maşallah(: Umarım en yakın zamanda alışır Adana’ya da sinir ve stresini atar(:
  Ayrıca Muji’nin Tayga’ya hediyesi şahane..
  Muji’nin ürünlerine hayranım ya,İstanbul’a her gelişimde Nişantaşı şubesine uğramadan dönmüyorum.Kırtasiye ürünleri ve özellikle oyuncakları harika(:

  Anonim

  29 Ocak 2010 at 13:55

  • hoşbulduk,teşekkür ederiz

   gurkanyucel

   29 Ocak 2010 at 18:11

 4. 453 94 57 /459 36 38

  Burası yeni hasta kabul etmeye başladığı merkez. Henüz buraya gitmedik, bağımsız muayanehanesi vardı bugüne kadar. 19. ay aşısında göreceğiz, bu merkez hakkında bilgim yok, Cemal Bey’ i çok severiz dediğim gibi..

  Görüşmek Üzere!!!

  Iraz

  28 Ocak 2010 at 21:50

  • Teşekkür ederiz,bi gidelim bakalım

   gurkanyucel

   29 Ocak 2010 at 05:55

 5. Hoşgeldiniz Adana’ya. Acıbadem’in tüm “çocuk” doktorları için aynı şeyi söylüyorlar. Hatta dava açacak olan 2 ayrı arkadaşım bile var.. Umarım kafanıza uyan bir doktora rastlarsınız. Bu arada Adana’ya olduğu kadar klimalı hayata da hoşgeldiniz.. malum yaz-kış evinizin can dostu olacaklar..

  Seher

  28 Ocak 2010 at 15:29

  • Hoşbulduk,teşekkürler
   Tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı?

   gurkanyucel

   28 Ocak 2010 at 20:05

 6. Merhaba!
  Resmen karakter olmuş Tayga, harika! Maşallah!
  Huysuzluğu çabuk geçer umarım, şimdiki çocuklar acayip, herşeyin ne kadar farkındalar!
  O çouk doktoruna da benim bile kafa göz dalasım geldi! Umay’a yazmıştım, o adam kendisi mutsuz ve hastalıklı olduğu için karşısındaki çocuğu da hastalıklı görüyordur! Hiç endişe etmeyin ve kendinize hemen insan seven bir doktor bulun 🙂
  Yeni maceralarınızı bekliyoruz!
  Sevgiler… Başak

  Başak

  28 Ocak 2010 at 11:23

  • Teşekkür ederiz Başak,bu araa yeni blogun hayirli olsun,en kisa zamanda iade-i ziyarete gelicem:)

   gurkanyucel

   28 Ocak 2010 at 20:06

 7. Sizden haber almak iyi oldu! Ne zamandir merak ediyorduk. Adana da yaramis, Tayga resmen buyumus valla. Ayrica da coook tatli olmus. O gozler, bakislar,… coook guzel! Masallah!

  Evren

  26 Ocak 2010 at 01:37

  • Teşekkürler, yazın geldiğinizde görüşmek dileğiyle (bakalım oğlumuz Tülin Su’yu görünce ne cilveler yapacak)

   gurkanyucel

   26 Ocak 2010 at 07:50

 8. E hoşgeldiniz o zaman Adana’ ya. Biz de 2007 yazında geldik.
  İlla akademik kariyerli bir doktor istiyorsanız birşey diyemem ama biz Rüzgar’ ın doktorundan çok memnunuz ailecek. Cemal İncedere. Tüm teşhis ve tedavileri doğru oldu bugüne kadar. Ne çok kaygılı ne çok rahat, tam kararında. Konuşkan ve bu işin pedagojik kısmıyla da çok ilgili.
  Görüşmek üzere!

  Iraz

  24 Ocak 2010 at 13:32

  • hoşbulduk,teşekkürler
   Cemal Bey’in telefonunu istesek sizden?bi de kendisine gidelim bakalım

   gurkanyucel

   24 Ocak 2010 at 20:02

   • 0533 433 23 14

    Serkan VURAL

    17 Nisan 2012 at 13:36


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Bir Kaplanın Günlüğü

Babaların buluşma noktası

%d blogcu bunu beğendi: