En Baba Blog

Babaların buluşma noktası

BİRikmişler

with 2 comments

-Bir yaşına koşarak giren Tayga’da ani karakter değişiklikleri başladı, örneğin istediği şey hemen o anda olmazsa çıldırıyor,sinir krizi geçiriyor,çok zor sakinleşiyor. Eğer “2 yaş sendromu” bundan daha beter olacaksa düşünmek bile istemiyorum.

-Uyku düzeni bi garip oldu, normalde saat 7 gibi uyanıp 10 gibi sabah uykusuna geçiyor ve 11,5 gibi uyanıp 3 gibi öğlen uykusuna geçiyor, 4,5 gibi uyanıp akşam 8,5-9 gibi gece uykusuna geçiyordu. Son 1 haftadır yine sabah 7’de uyanıyor ama öğlen 11-12’ye kadar uyumuyor, 12 gibi öğlen uykusuna geçip 2-2,5 gibi uyanıyor ve akşam 8’e kadar uyumuyor, sonra da direk gece uykusuna geçiyor. Yani gündüz uykusunu 2’den 1’e düşürdü.Neden acaba?

-Önceleri daha çekingendi ama yürümeye başladıktan sonra daha cesur ve saldırgan oldu,düşmekten hiç korkmuyor ve oraya buraya saldırıyor,o nedenle de çok sık düşüyor. Günde en az 1-2 defa sert bir şekilde düşüyor ve bu sayı bizi çok korkutuyor,çocuk kafasını oraya buraya vurmaktan gerizekalı olcak sonunda:(

-Geçenlerde yataktan düştü ve o günden beri ani-yüksek seslerden çok korkuyor (hapşırma,kapı çarpma,vs.), ani bir ses duyunca koşarak annesinin bacağına sarılıp parmak emmeye başlıyor:( Gerçekten iç parçalayıcı bir sahne, bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır acaba? Umarım zamanla geçer.

-Olumlu bir gelişme ise 2-3 ay önce denizden korkan çocuk geçen hafta boyunca denizden çıkmak bilmedi. İlk deniz deneyiminde suratına çarpan bir dalga sonucu arkasına bakmadan kaçmıştı. Bu sefer dalgalar suratına çarptıkça kahkahalarla güldü, hiç çıkmak istemedi.

-Bir diğer olumlu gelişme ise tam bir müzik tutkunu oldu. Özellikle Shantel’e bayılıyor. Babaannemden gelen Balkan kanından olsa gerek.

Velhasıl kelam daha 1-2 ay öncesine kadar bırakıldığı yerde duran, etrafa mal mal bakan çocuk bugün Shantel eşliğinde dans eden, çamaşır makinesinin kapağını açıp içindeki çamaşırları yerler saçan, altı değiştirilirken sanki sünnet ediliyormuş gibi kendini yırtan, mütemadiyen salonun ortasında kendi etrafında dönüp duran bir manyak oldu.

Written by gurkanyucel

28 Eylül 2010 06:58

Uncategorized kategorisinde yayınlandı

2 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

 1. Sonunda ya!

  – 2 yaş sendromu bundan beter bir şey değil; neredeyse aynı, korkma :)) Hatta, konuşabildikleri ve dertlerini anlatabildikleri için daha bile kolay olabilir! 1 yaşa geçiş beni daha çok zorlamıştı… müsterih ol 🙂

  – Sizinki tek uykuya biraz erken geçmiş ama her çocuk farklı davranıyor bu konuda. İŞin güzel tarafı, gece 8’de sızıyor olması 🙂 Nedenine gelince, büyüyor Gürkan 🙂 Yapmak istediği, öğrenmek istediği, denemek istediği şeyler hızla artıyor! Çok uyursa kim yapacak o işleri?

  – Merak etme, hiçbir çocuk kafasını sağa sola çarpmaktan gerizekalı olmuyor. Yoksa tümden ayvayı yerdik 🙂

  – Geçmiş olsun… duyduğu sesleri adlandırırsanız (bak Tayga, kapı çarptı, baammm; elektrik süpürgesinin sei bu, duyuyor musun? vs vs) gibi, bir süre sonra korkmasına gerek olmadığını anlayacak.

  – Deniz işine sevindim, su iyidir 🙂 Shantel’e de çok güldüm! Bizim favorimiz hala Barış Manço :))) Anası müzik özürlü olunca çocuk da gelişemedi bu konuda tabii!

  – “… manyak oldu” :)))) Alemsin Gürkan, daha duur, daha çook eğleneceksiniz 🙂

  Başak Çelik

  02 Ekim 2010 at 07:29

  • saol Başak,içim biraz rahatladı walla:)
   Bu arada Çınar abimizin de 2. yaşı kutlu olsun, neçe mutlu yıllara

   gurkanyucel

   02 Ekim 2010 at 09:09


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Bir Kaplanın Günlüğü

Babaların buluşma noktası

%d blogcu bunu beğendi: