En Baba Blog

Babaların buluşma noktası

MUZİPO

with 4 comments

Hayatım boyunca hiç spor yapmadım, futbolun f’sinden anlamam,az bi pinpon oynamışlığım vardır,o da saylanmaz. Sonuç:28 yaşında bel fıtığı, 7 yıl süren fizik tedavi,35 yaşında ameliyat.

Tayga benim gibi olmasın diye çok uğraşıyorum, 1 yıldır tenise gidiyor mesela, kreşte yoga filan da yapıyolar,yetmez dedim jimnastiğe yazdırdım,o da yetmedi bi de Muzipo’ya yazdırdım.

muzipo_logo

Muzipo, 2-12 yaş arası çocukların profesyonel bir eğitmen eşliğinde spor yaptıkları (daha doğrusu koşup oynadıkları, eğitmenin de onlara çaktırmadan spor yaptırdığı) kapalı bir ortam. Buradaki kilit kelime “kapalı”… Özellikle kış aylarında hafta sonları çocuğu nereye götüreceğimizi şaşırıyoruz. Evde kalsa içinde biriken enerji akşama doğru doruk noktasına ulaşıyor ve iyice deliriyor, düz duvara filan tırmanmaya çalışıyor. Dışarı çıkarsak hava kötü olduğu için mecburen alışveriş merkezlerine götürüyoruz. AVM’lerdeki çocuk oyun alanları da basık, havasız, aşırı sıcak ve tam bir bakteri yuvası. Üstelik de çok pahalı, 3 dakka arabaya bin,5 dakka top havuzu,10 dakka zıp zıp,oydu buydu derken bi bakıyosun 1 saatte 30-40 TL uçmuş gitmiş. Halbuki aynı paraya oyuncak alsam çok daha mutlu olur eleman.

Neyse efenim,neymiş bu Muzipo diye bi gittik ücretsiz deneme dersine. Hopladılar, zıpladılar, tırmandılar, denge çubuğunda yürüdüler,1 saat boyunca kudurup çok eğlendiler. Sonuçta çocuğun hışı çıktı ama eve dönünce akşama kadar pamuk gibi oldu, yemeğini süper yedi, hiç huysuzluk yapmadı (zaten yapacak hali kalmamıştı:), erkenden de uyudu. “Amanın ne güzel bişeymiş bu Muzipo, hem çocuk eğlendi, hem biz rahat ettik, fiyatı nedir acaba?” diye sorduk hemen, 1 aylık üyelik 160 TL’ymiş, 8 saat spor 2 saat oyun oynanıyormuş. Yani spor dersinin saati 20 TL’ye geliyor, 2 saatlik oyun da bonus, 3 ay veya yıllık üyelikte fiyat daha da düşüyor. AVM oyun alanlarından kesinlikle çok daha ucuz ve faydalı buldum ve hemen yazdırdım 4 yaş grubuna. Cumartesi-Pazar günleri saat 10’da gidiyoruz, böylelikle dersten sonra kurt gibi acıkmış oluyor ve öğle yemeğine saldırıyor:)

1 ayın sonunda Tayga’da ciddi değişimler oldu: Kol kasları gelişti,meğer daha önce hiç kullanmamış, şimdi barfix filan çekiyor, dengesi gelişti ve bi de bence en önemlisi cesareti arttı. Daha önceleri atlamaya korktuğu yerler şimdi  vız gelip tırıs gidiyor. Teşekkürler Muzipo:)

Written by gurkanyucel

09 Kasım 2013 11:42

Uncategorized kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , , , ,

4 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

 1. Jimnastik icin nereye gittiniz acaba??

  zuhal

  24 Aralık 2015 at 12:59

  • Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne gidiyoruz halen,kampüsün içinde.

   gurkanyucel

   24 Aralık 2015 at 13:01

 2. Gürkan Bey , bu güzel paylaşımınız için çok teşekkür ederiz..

  Muzipo Kids Ümitköy

  28 Kasım 2013 at 13:17

  • Bizim oğlanın pestilini çıkardığınız için esas ben teşekkür ederim:)

   gurkanyucel

   28 Kasım 2013 at 13:52


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Bir Kaplanın Günlüğü

Babaların buluşma noktası

%d blogcu bunu beğendi: